DOLS - dveře, okna, poštovní schránky 

PLASTOVÁ VÝROBA 

...detaily vašeho domova 

Plastové vchodové dveře

Pro výrobu plastových vchodových dveří využívá DOLS Šumperk profilů pro vchodové dveře z profilových systémů německé firmy VEKA. Tyto profilové systémy patří k nejkvalitnějším profilům na trhu. VEKA se drží zásady, že kvalitní vchodové dveře nemohou být vyrobeny z profilů s menší tloušťkou vnější stěny než 3mm a vyztuženy masivní výztuhou v křídle. Proto veškerá okna vyrobená firmou DOLS jsou z profilů třídy A dle ČSN EN 12 608. Vchodové dveře z plastu výhodu vyplývající z povahy použitého materiálu a jeho kvalitního zpracování. Plastové dveře mají vynikající odolnost proti povětrnostním vlivům, proto nevyžadují obnovu nátěru, ale pouze pravidelné omývání mýdlovým roztokem, ošetření těsnění a promazání kování. Dveře vyrobené z plastu přináší podstatné úspory tepla v závislosti na použitém zasklení. Plastové vchodové dveře je možno použít do rodinných domů, bytových domů, rekonstrukce panelových domů, průmyslových objektů. Pro zasklení vchodových dveří rodinných a batových domů máme na nabídce ozdobné výplně firmy VP TREND Kladno. Další výhodou je možnost velkého výběru z barev. Základní barvou je barva bílá, ale v nabídce firmy DOLS je dalších 13 dekorů dřeva a 27 barev folíí. Dveře je možno vyrábět v jednostranném provedení (venkovní strana barevná-vnitřní strana bílá) nebo v barvě oboustranné. Na barevné dveře jsou použity barevné folie, které se vyznačují velmi dobrou barevnou stálostí. Teď je na zákazníkovi, jaký si vybere profilový systém, barvu dveří, sadu klik, zasklení nebo výplň.

 

 


 

Systémy VEKA pro domovní dveře

SOFTLINE 70 AD

Tento systém designově navazuje na předcházející velmi rozšířený profilový systém Softline AD 58. Jedná se o profilový systém s jednoduchou konturou s mírně zaoblenou hranou bez drážek a jiných hran s dvojitým dorazovým těsněním umožňující jednoduchou údržbu.

 

 

TOPLINE 70 AD

Profilový systém, který se vyznačuje dvakrát zalomenou hranou na pohledové straně a zkosením na straně zasklívací lišty. Je designově výraznější se stejnými vlastnostmi jako systém Softline 70 AD.Systém Topline byl prvním 70mm systém v nabídce 70mm profilů firmy Veka.

 

 

 


 

Kování domovních dveří

Kování plastových domovních dveří tvoří s profilovým systémem a zasklením nejdůležitější část dveří. Kování dveří tvoří panty, dveřní rozvora(zámek) a sada klik. Dveře DOLSu jsou vybaveny panty od renomovaného výrobce pantů firmy Dr.HAHN, které patří k nejkvalitnějším na trhu. Jejich velkou výhodou je možnost seřízení ve třech směrech a propracovaný tvar včetně krytí mezery mezi rámovým a křídlovým dílem pantu. Mechanické vícebodové rozvory STV použité na dveřích mají na výšku minimálně 3 uzavírací body. Pro dosažení bezpečnostních standardů pro domovní dveře nabízíme sady klik s krytím vložky zámku a vložky s minimálně 3 třídou bezpečnosti. U dveřních klik upřednostňujeme sady předního výrobce firmy HOPPE nabízející širokou nabídku tvarů, materiálů(hliník,nerez,mosaz)a barev. Všechny díly jsou skládány tak, aby bylo dosaženo dostatečného bezpečnostního standardu, který ochrání Váš domov před návštěvou nezvaných hostů. 

  >>  

 

   >> 

 

 >> 

     >>  

 

 


 

Zasklení

Zasklení tvoří převážnou část plochy okna nebo balkonových dveří. Z tohoto důvodu má největší vliv na výsledné tepelně-izolační a zvukově-izolační vlastnosti celého okna. Základní požadavky kladené na zasklení otvorových výplní jsou v následujících bodech a je na investorovi a projektantech jaké vlastnosti budou požadovat. Firma DOLS a.s pro dodávky skel dlouhodobě spolupracuje s AGC Olomouc , která nabízí širokou škálu možností zasklení. Základním sklem používaným pro zasklení plastových oken je dvojsklo v tl. 24mm s hodnotou Ug=1.1 s tzv. „teplou hranou“ (rámečky plastové TGI nebo nerezové).

1. Standardní izolační zasklení ( sklo bez pokoveného povlaku )

 • ochrana proti chladu, před slunečním žárem, hlukem …apod.

 • sklo např. Float, Planibel

2. Silně tepelně izolační

 • jedná se o izolační zasklení,jehož vnitřní tabule skla je pokryta jemným kovovým průhledným povlakem

 • prostor mezi skly je vyplněn tepelně izolačním plynem

 • např. sklo Planibel Top-N+

>>Tato skla s hodnotou Ug=1,1 se stala standardem v zasklení plastových oken a jsou nabízena v základním  provedení plastových oken dodávaných firmou DOLS.

3. Silně tepelně izolační s řízeným prostupem sluneční energie

 • jedná se o izolační sklo se zvýšenými tepelně izolačními vlastnostmi a protisluneční ochranou

 • zasklení je provedeno tak,že vnější tabule izolačního skla tvoří sklo Planibel Energy N ( sklo s jemným kovovým povlakem ),které je ceněno pro své užitné vlastnosti – zvýšená tepelná izolace a řízený prostup sluneční energie

4. Izolační sklo s různými úrovněmi světelné reflexe, řízení prostupu sluneční energie a prostupu světla

 • jedná se o reflexní skla s pyrolytickým povlakem,které poskytují protisluneční ochranu

 • mnohočetné kombinace protisluneční ochrany a prostupu světla, nabízejí soukromí a vizuální komfort

 • např. sklo Stopsol, Stopray, Sunergy

5. Izolační akustické sklo

 • jedná se o izolační sklo, kdy jeho akustické vlastnosti se zlepšují instalací např. 2tabulí skla rozdílné tloušťky nebo instalací skla s polyvinylbutyralovými akustickými fóliemi,které mají navíc i bezpečnostní charakter

 • tato skla dosahují Rw 33 – 42dB (pro běžné zasklení) a až Rw=51dB (po konzultaci zasklení)

 • je možné také využít „nalévaná“ bezpečností skla Giessharz (místo fólie je mezi dvě talule skla nalita pryskyřice,která se vytvrdí a plní

 • bezpečnostní charakter

 • např. sklo Stratophone, Phonibel, Giessharz

6. Izolační skla s bezpečnostní charakteristikou

 • jedná se o izolační sklo s jedním či dvěma bezpečnostními skly

 • takové bezpečnostní sklo je tvořeno spojením dvou nebo více skleněných tabulí a jedné nebo více polyvinylbutyralových vrstev (PVB fólie) nebo etylenvinylacetátových mezivrstev (EVA fólie), které určují úroveň bezpečnostní ochrany osob, majetku, ochrany proti vloupání, střelným zbraním a proti výbuchu

 • je možné také využít „nalévaná“ bezpečností skla Giessharz (místo fólie je mezi dvě talule skla nalita pryskyřice,která se vytvrdí a plní bezpečnostní charakter

 • tato skla lze využít jak pro exteriérové, tak pro interiérové aplikace

 • např. sklo Stratobel, Giessharz

 • bezpečnostní charakter také splňují tvrzená (kalená) skla, která při destrukci vytvoří krystaly skla u nichž nedojde ke zranění (pořezání)

7. Izolační skla se zabudovanými žaluziemi

 • jedná se o izolační dvojsklo se vsazenými nastavitelnými žaluziemi

 • izolační sklo se vsazenými žaluziemi poskytují protisluneční ochranu a umožňují vytvoření soukromí

 • dostupné jsou dvě varianty : s manuálním nebo elektronickým ovládáním

8. Izolační skla s ornamentním zasklením

 • jedná se o izolační dvojsklo ve kterém jednu tabulku tvoří dekorativní sklo, jehož dezén je vlisován do jedné strany skla čirého nebo bronzového.Toto sklo se zpravidla dává na vnější stranu dvojskla a může vzniknou problém při umístění příček do skla, které budou za ornamentním sklem rozmazané.

 •   

 

volejte zdarma 800 185 247 © 2010-2015
DOLS-výroba Dveří, Oken, Listovních Schránek, a.s.